Tenis

V současné době pochopitelně stoupá poptávka po prvotřídních učebních pomůckách. Tato kniha si dělá ambice patřit mezi ně.
Je jasné, že ani dobrá kniha o tenisu nemůže nahradit zkušeného trenéra, avšak nejeden trenér by určitě ocenil, kdyby si jeho žáci osvojovali některé údery i metodou samostudia. K tomu by měla přispět i tato kniha, kterou Peter Scholl napsal na základě svých věcných znalostí i dlouholetých zkušeností vrcholového sportovce (hráč Davisova poháru) a trénera. Peter Scholl je první trenér tenisu, který byl v roce 1995 oceněn Německým svazem tenistů cenou „Hannes-Nüsslein-Pokal“(trenér roku).
Kniha obsahuje desítky barevných obrázků, které znázorňují jednotlivé fáze technicky správného provedení základních úderů a umožňují si je snadno a bez námahy osvojit. To pomůže všem, kteří se chtějí tenis dobře od základů naučit i těm, kteří se v něm chtějí zlepšit.
Navíc jsou zde podrobně popsány a vysvětleny speciální údery, u nichž se úmyslně přenáší rotace na míček a které neodmyslitelně patří k vrcholovému tenisu - údery topspin, čop, podání i údery od základní čáry. V této knize může získat užitečné tipy i profesionální tenista. Týká se to především kapitol „Využití techniky“ a „Taktika v praxi“, v nichž vědomě není vytyčená hranice mezi technikou resp. taktikou pro začátečníky a pokročilé.

Z obsahu:
Kdy, kde a jak začít. Tenis dříve a nyní. Vybavení. Bodování. Dvorce.
Technika: Výchozí pozice. Forhend. Bekhend. Bekhend obouruč. Rady pro samouky. Čop. Topspin. Práce nohou a rovnováha. Podání. Volej. Halfvolej. Smeč. Lob. Stopbal.
Technika a taktika v praxi: Hra od základní čáry. Hra u sítě. Podání. Ritern.

Přílohy

Náhled Informace o souboru
TEN_obsah.pdf.pdf 41.43KB 428

Specifikace

Vlastnosti knihy
Edice Průvodce sportem
Rozměry 15,5 x 20,5
Počet stran 144
Vazba brožovaná

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý
  • 249 Kč
  • 224 Kč

    Ušetříte: 25 Kč