Jak na to?

Edice knih Jak na to? je dobrým pomocníkem pro profesionální automechaniky i drobné domácí opraváře. Návody doplněné obrázky jsou přehledné a pochopitelné.

  • Vyberte si v levém menu automobilku.
  • Zvolte knihu podle roku výroby vozu.
  • Prohlédněte si ukázky z knihy.


Jak vznikly knihy Jak na to?

První kniha této edice vznikla v roce 1993 - Jak na to Ford Sierra. Na český trh se v průběhu let dostávaly dílenské příručky na další automobily. V současné době bylo vydáno přes 100 titulů. Od počátku až dodnes jsou tyto knihy oblíbeným doplňkem specializovaných automechaniků i lidí, kteří si o víkendech chtějí opravovat svá vozidla svépomocí. Díky podrobným návodům popisujícím opravy krok za krokem jsou drobné i rozsáhlejší opravy snadno proveditelné. Postupy jsou doplněny nákresy a schématy pro lepší orientaci při práci.

Při vstupu na český trh zaznamenaly tyto knihy obrovský úspěch. Unikátní materiály, které v tehdejší době nebyly k dostání, byly najednou na dosah ruky pro každého, kdo se chtěl zdokonalit v opravách daného vozu.

V současné době, spolu s tím, jak se opravy vozidel stávají složitějšími, a zároveň materiály díky internetu dostupnější, jsou knihy Jak na to občas přehlíženy.


Proč se ještě dnes vyplatí investovat do příručky Jak na to?

V edicích vycházejí stále nové tituly pro novější vozy. Pro publikaci vybíráme výhradně prověřené autory, u nichž máme jistotu, že publikované materiály budou přesné, relevantní a aktuální.

S vysokými nároky na odbornost v případě péče o moderní vozy se úměrně zvyšují náklady na know-how, práci i dílenské vybavení. Knihy Jak na to jsou užitečným doplňkem pro know-how tam, kde se jedná o unikátní pracovní postupy typické pro jednotlivé automobilky a modely.

Příručku uvítá i ten, kdo i nadále se chce věnovat péči o vlastní auto jako hobby nebo jako snahu o úsporu nákladů na údržbu. Kniha mu poskytne detailní, přesné a podrobné informace o jednotlivých úkonech a krocích. Též nabídne přehled diagnostiky závad a jejich odstranění.