Microsoft Excel 97 • SLEVA

  • Microsoft Excel 97 • SLEVA

Příručka nás seznámí se základy práce s u nás dnes již zcela nejrozšířenějším tabulkovým procesorem. Excel ve své verzi 97 (plně počeštěného) je určen pro operační systém Windows 95. To především znamená, že podporuje 32bitovou architekturu.
S brožurou se naučíme nejprve tabulku vytvořit - řekneme si, která data a jak se dají do tabulky vložit (text, číslo, vzorce a definované funkce). Ukážeme si, jak si naši tabulku graficky zpestříme (zarovnání, orámování, použití různého písma, podbarvení). Porotože je dobré umět údaje v tabulce (nebo výpočty) vložit do grafu, vysvětlíme si, jak takový graf jednoduše nakreslit (včetně popisů os, nadpisů a legendy, popisek). Tabulkový procesor se mnohdy používá i pro vedení nejrozšířenějších agend (databází). Jak si takovou evidenci vytvořit a hlavně jak si vybrat určité údaje dle zadané podmínky či jak údaje seřadit si prozradíme v další části, která je dále věnována tisku tabulek, spojování tabulek (vytváření trojrozměrných tabulek) a dalším možnostem Excelu (nastavení, export, import, Excel jako jednoduchý textový editor apod.). Samostatná část je věnována spojení Excel-Internet.

Autor příručky Ing. Martin Kořínek (*1963) vyučuje v současné době na Obchodní akademii v Pardubicích, kde má také na starosti počítačovou síť. Externě vyučuje na Univerzitě Pardubice a má za sebou 15 knih a kolem 150 odborných článků a recenzí.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý
  • 99 Kč
  • 29 Kč

    Ušetříte: 70 Kč