Od C k C++

  • Od C k C++

Zkušenost ukazuje, že řada programátorů začíná s programovacím jazykem C; ovšem dříve či později je okolnosti - nebo zájem - donutí přejít k jazyku C++. Takovým čtenářům, ale nejen jim, je určena kniha Miroslava Viriuse Od C k C++. Autor předpokládá, že znáte programovací jazyk C, a na tom pak staví výklad C++ podle nejnovějšího standardu ISO/ANSI.
Na počátku vás seznámí s drobnými rozšířeními jazyka, jako je přetěžování funkcí, nové (neobjektové) datové typy, nové možnosti některých příkazů atd. Pak přijdou na řadu "velké" věci, které dělají jazyk C++ opravdu přitažlivým: objektové programování, přetěžování operátorů, šablony, výjimky, dynamická identifikace typů a prostory jmen. Samostatné kapitoly se zabývají také objektovými datovými proudy a standardní knihovnou jazyka C++. V závěru najdete i shrnutí rozdílů mezi jazyky C a C++ (neboť C++ není pouhou nadmnožinou jazyka C) a přehled možných odlišností starších implementací tohoto jazyka od současného standardu.
Výklad doprovázejí ukázky zdrojových textů. Ucelené příklady, z nichž jsou tyto ukázky převzaty, najdete níže na této internetové stánce.Ing. Miroslav Virius, CSc., je odborným asistentem na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Zabývá se mj. programovacími jazyky, programovacími technikami atd. Je autorem nebo spoluautorem řady knih a vysokoškolských učebnic, z nichž převážná část se zabývá programováním v C++.


V 1. příloze naleznete příklady ke knize včetně komentářů bez diakritiky; zabaleno i s adresářovou strukturou programem WinZip
Ve 2. příloze naleznete příklady ke knize včetně komentářů s diakritikou (kódová stránka 1250); zabaleno i s adresářovou strukturou programem WinZip

Přílohy

Náhled Informace o souboru
CPP.ZIP.zip 48.44KB 403
CPP1250.ZIP.zip 50.38KB 372

Specifikace

Vlastnosti knihy
Rozměry A5
Počet stran 232
Vazba brožovaná

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý
  • 249 Kč
  • 224 Kč

    Ušetříte: 25 Kč