Jazyky XHTML, CSS, DHTML, WML

V publikaci, která je zpracována formou referenční příručky, lze najít kompletní seznam všech elementů, atributů a parametrů zatím poslední schválené verze značkovacího jazyka pro tvorbu WWW stránek - XHTML 1.0 a příbuzného jazyka pro oblast WAP technologie - WML 1.1. Nechybí ani podrobný přehled syntaxe tzv. kaskádových stylů (CSS), a to i ve verzi CSS2. V příručce lze dále najít kapitoly týkající se technologie DHTML a tedy možnosti použití skriptů na webových stránkách. Do této příručky jistě rádi nahlédnou nejen pokročilí v tvorbě webových stránek, ale i ti, kteří v tomto oboru teprve začínají.
Celý text doprovází velké množství příkladů zdrojových kódů, součástí publikace jsou i desítky příkladů na internetu, jejichž adresy jsou uvedeny průběžně v textu u jednotlivých témat s příklady souvisejících, nebo je všechny najdete na internetu.


Autor Petr Pexa pracuje jako odborný asistent na katedře informatiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Zabývá se výukou informačních technologií, jeho specializací je výuka a tvorba webových stránek.
Web: www.pf.jcu.cz/pepe

Přílohy

Náhled Informace o souboru
Obsah_XHTML_v_pdf.pdf.pdf 32.02KB 663

Specifikace

Vlastnosti knihy
Rozměry A5
Počet stran 208
Vazba brožovaná

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý
  • Autor Petr Pexa

  • Kategorie:
    Počítače 

  • ISBN 80-7232-286-9
  • Dostupnost: Na skladě
  • 199 Kč
  • 179 Kč

    Ušetříte: 20 Kč